Aktualności

14.05.2019 13:21

uDOSTĘPniacze - konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Na prośbę Dyrekcji Departamentu EFS Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz w nawiązaniu do wsparcia realizacji rządowego Programu Dostępność Plus chcielibyśmy Państwa poinformować o inicjatywie, której celem jest edukacja dzieci i młodzieży na temat dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju we współpracy z firmą PRownia – Sztuka Relacji s.c. uruchomiło realizację konkursu „uDOSTĘPniacze" skierowanego do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych z terenu całej Polski. Celem konkursu jest uwrażliwienie i podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się, czy percepcji (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami) oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

Uczniowie pracując zespołowo pod kierownictwem nauczycieli mogą zaproponować rozwiązanie służące likwidacji barier. Nauka przez zabawę może stanowić doskonałą inspirację tak dla rówieśników jak i dla dorosłych a być może stać się zalążkiem do realnych rozwiązań na rzecz dostępności.  

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdą Państwo na stronie:  http://udostepniacze.miir.gov.pl/    

Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter